بهترین روش ها برای خنده رو بودن

دانشمندان در مورد رابطه بین مغز و بدن اتفاق نظر دارن. مثبت اندیشی در زندگی باعث هرچه سالم تر بودن بدن می شه. یاد بگیرین استرسی که هر روز با اون روبرو هستین رو با خنده رد کنین و بگذرونین و با اینکار مطمئن باشین که بدن سالم تری دارین.

با این روش ها خوشحال زندگی کنین و بخندین.

چجوری میتونیم خوشحال باشیم؟/چه جوری خوشحال زندگی کنیم.

1. یک دقیقه مکث کنین و فکر کنین.
زمانیکه بدحال و پریشون هستین واسه اینکه استرس رو از خود دور کنین نفس عمیقی بکشین، در مورد موقعیتتون فکر کنین و 5 کاری که می تونین انجام بدین رو لیست کنین و به خودتون حتم بدین که می تونین از پس چیزی که در ذهنتونه بربیایید و در آینده نه خیلی دور نتیجه اونو خواهید دید.اون 5 کار رو از آسون به سخت ردیف کنین و به خودتون قول بدین که تنبلی و بی حوصلگی رو کنار می ذارین و اون کارا رو به راه احسنت انجام می دید.

چجوری میتونیم خوشحال باشیم؟/چه جوری خوشحال زندگی کنیم.
2. در مورد اهداف روزانه تون فکر کنین و تصمیم بگیرین.
اینکه پیشرفت رو به شکل روزمره در خودتون نگاه کنین خیلی مهمه و باعث می شه به خودتون اعتماد پیدا کنین. می تونین از کارهای کوچیک شروع کنین و هر روز از اینکه اون کارا رو به انجام رسوندین لذت ببرین و بعد کم کم اهداف بزرگتری رو واسه خودتون قرار بدین و مطمئن باشین از پس اون اهداف بزرگ هم بر خواهید اومد.

sep19
3. خودتون رو فقط با خودتون مقایسه کنین.
فکر نکنین که هر اتفاقی واسه بقیه افتاد خوب یا بد همون اتفاق واسه شمام خواهد افتاد. سعی کنین تمرکزتون رو فقط روی خودتون و زندگی خودتون قراردهید.با این کار می تونین تصمیمات واقعی ای واسه آینده خود بگیرین.این رو در نظر قرار بدین که هیچکی آینده و سرنوشتش مثل دیگری نیس.

4. دوروبرتون رو پر از فاکتورهای کاهنده استرس کنین.
عواملی که باعث کاهش استرس می شن باعث به دام انداختن فاکتورهای مضر استرس می شن. گل تازه، تصویر افرادی که دوستشون دارین، تصویر مناظر قشنگ، خوردن شکلات و یا افشانهای نعنایی و وانیلی خیلی به کاهش استرس کمک می کنن.

چجوری میتونیم خوشحال باشیم؟/چه جوری خوشحال زندگی کنیم.
5. خوش شانسی هاتون رو بنویسید.
اتفاقاتی که برایتون افتاده و بخاطر اون اتفاق خدا رو شکر کردین رو یادداشت کنین چون که از نظر روحی حس فو ق العاده ای به شما میده.حتی کوچکترین اون اتفاقات رو هم یادداشت کنین از برداشتن چتر در یک روز بارانی گرفته تا برنده شدن در یک مسابقه و تشویق شدن به وسیله دور و بریا و ….و این لیست رو در اتاق خواب، آشپزخانه و یا ماشینتون نگهداری کنین و هربار خواستین از زندگی و سرنوشتتون گلایه کنین نگاهی روی این لیست بندازین و از این همه اتفاق خوب که برایتون افتاده شاکر باشین.

6. به بقیه کمک کنین.
بیشتر افرادی که به هم نوعشون کمک می کنن زندگی خوشحال تر و بی نگرانی تری دارن. افرادی که زمان و یا حتی پولشون رو صرف بقیه می کنن اثر اون خیرخواهی رو در زندگی شخصیشون پیدا می کنن و خوشحال تر زندگی می کنن.

با این روش ها خوشحال زندگی کنین و بخندین.

خوشحالی یک انتخابه و افرادِ واقعا خوشحال هر روز اونو انتخاب می کنن! چیزی که شاید ندانید اینه که این آدما درست مثل آدمای معمولی با سختی رو به رو می شن، اما با اسلحهِ خنده و مثبت اندیشی واسه اون زندگی ای که لایقش هستن، همیشه جنگ می کنن؛ پس اگه تا به حال از خودتون پرسیده اید که «چرا اونا همیشه اینقدر خوشحال ان؟» با ما همراه شید تا با هم بعضی از رازهای این افرادِ واقعا خوشحال رو مرور کنیم.

حتما بخونین: ۹ تله ای که خوشحالی شما رو محدود می کنه
احتیاجی به گفتن نیس که همه زندگی لحظات خوش اون نیس و بیشتر بارها به زانو در میاید، اما در همین لحظاته که آدمای خوشحال واسه خوشحال بودن سعی می کنن. اگه به نظرتون می رسه این افراد همه چیزایی رو که می خوان، دارن، شاید درست متوجه شدین، اما دلیلش اینه که اونا راز خوشحالیِ واقعی رو کشف کرده ان، چیزی که در درونِ خود آنهاست. در این نوشته این رازها رو با شما در بین می ذاریم:

مطلب مشابه :  چرا ایرانی ها زیاد به گرجستان سفر می کنن؟!

۱. همیشه خوشحال نیستن
بیایید روراست باشیم، هیچکی همیشه خوشحال نیس، دلیل خوبی هم واسه اون هست. این درّها هستن که زیبایی قلها رو به ما نشون میدن. افراد واقعا خوشحال این رو میدونن و به خودشون اجازه میدن که به طور طبیعی احساس اندوه یا سرحال نبودن رو تجربه کنن. سعی واسه خوشحالیِ تحمیلی، ، تحمیلیه. پس اونا اندوه، اشک و مشکلات پیش ِ رو رو می پذیرند و به خودشون اجازه تجربه کردن این لحظات رو میدن. هر چه باشه اونا آدم ان.

حتما بخونین: ۱۰ عادت مشترک آدمایی که هیچ وقت خوشحال نیستن
۲. نه گفتن رو یاد گرفتن
عجیب مثل اینکه، اما نه گفتن واسه یه سری از آدما کار راحتی نیس، به ویژه اگه از اون دسته از افرادی باشین که عاشق خوشحال کردن بقیه ان؛ با این حال، اگه پس ی اینجور کاری همیشه حالِ بدی رو تجربه می کنین، باید بدونین افرادِ واقعا خوشحال، انرژیِ خود رو وقفِ این کار نمی کنن. این کار، بی بروبرگرد به استرس و استرس ختم می شه و به یه جور هدفِ خوشحال بودن رو به تموم معنا نابود می کنه. عوضش، آدمای خوشحال از حقِ خود واسه نه گفتن استفاده می کنن. اونا این کار رو به شکل ای جسورانه انجام میدن، روش ای که نه به روابط شون آسیب می زنه و نه خوشحالی خودشون رو از بین می بره.

حتما بخونین: ۱۰ عادت مشترک آدمایی که هیچ وقت خوشحال نیستن
۳. زندگیِ بی دردسری نداشته ان

اپرا وینفری از قدرتمندترین زنان دنیا زندگی خیلی سختی رو گذروندهه.
هیچ یک از آدمای واقعا خوشحال به شما نخون گفت که زندگی شون آسون بوده! شاید بارها زمین خورده باشن، اما هر بار برخاسته ان و نپذیرفته ان که زمین گیر بمونن! قدرت و انرژی زیادی که واسه برخاستنِ دوباره و جنگیدن به کار برده ان چیزیه که معنای خوشحالی واقعی رو به اونا نشون داده. اگه بتونین از درون سختیا با لبخندی بر لب عبور کنین، برنده اید و چه کسیه که از این موضوع خوشحال نشه!

تبلیغات
خرید بلیط هواپیما
حتما بخونین: ۱۰ درس زندگی که واسه موفقیت به اون نیاز دارین
۴. از عرش به فرش اومدن رو تجربه کرده ان
اونا خیلی بیشتر از چیزی که بتونن به شماره بیارن از عرش به فرش افتاده و دوباره برخاسته ان. واسه بیشترِ موجوداتِ فانی، سقوط از عرش به فرش شاید یعنی پایانِ راه، اما واسه افرادِ واقعا خوشحال، این وضع تنها یک موقعیت واسه شروعِ دوباره و یک پی ریزی محکم تر و بهتره. این افراد در راهِ صعود درسای زیادی یاد گرفتن و در راهِ هبوط درسایی خیلی بیشتر. هیچ تجربه ای بیهوده نیس و اونا با علمِ به این موضوع پیش می رن!

حتما بخونین: شکست دادن شکست؛ چجوری شکست رو شکست دهیم؟
۵. مشکل شون رو دوست دارن
واسه آدمای خوشحال مشکل داشتن، همون بی نقصیه! اونا با خودشون کنار اومدند و مشکلا و عیب و ایرادهایشان رو پذیرفته ان. افرادِ واقعا خوشحال میدونن همه این مشکلا تنها بخشی از چیزیه که اونا رو به انسانی استثنایی تبدیل می کنه و اونا عاشق این موضوع ان! آدمای خوشحال درک کرده ان چیزی به نام بی نقصی، وجود خارجی نداره و نه تنها به دنبال اون نیستن، بلکه فهمیده ان که مشکلا هم به همون اندازه عالی ان!

۶. در زندگی شون جایی واسه استرس باز نمی کنن
آدمای واقعا خوشحال چه از راه مدیتیشن، چه با دور شدن از شرایط استرس زا یا به روشی خلاقانه راه رو واسه خودشون صاف می کنن تا از هر موقعیت استرس آورِ غیرضروری خودداری کنن و به سرعت هر چه تموم تر از اونا فاصله بگیرن. این کار اصلا طفره رفتن نیس، بلکه راهبردی واسه تمرکز بر چیزهاییه که واقعا اهمیت دارن و جلوی استرسای کوچیک آزاردهنده رو میگیره تا به مسئله ای خیلی حادتر تبدیل نشن.

مطلب مشابه :  مهارت در خودآگاهی

حتما بخونین: افراد موفق چه جوری استرس خود رو مهار می کنن؟
۷. ورزش می کنن
واسه خوشحال شدن چه راهی بهتر از انجام کاریه که مواد شیمیایی خوشحال کننده ی طبیعی رو از درون در بدن آزاد می کنه؟ آدمای واقعا خوشحال از دنیای زندگی سالم و ورزش استفاده میکردن، نه فقط واسه داشتن ظاهری خوب، بلکه چون به اونا احساسی حتی بهتر از حس الان می ده! چه در فضای آزاد بدوند یا در باشگاه ورزش کنن، آدم های خوشحال از فواید ورزش و ترشحِ اندروفین در بدن باخبرند.

۸. میدونن که کافی هستن
خوب وُییچ ایچ که یک سخنران انگیزشیه واسه خوشحالی احتیاجی به دست و پا نداره.

اونا به آخرین نسخه های هرچیز و بهترینا نیاز ندارن و ارزش خودشون رو به چیزهای خارجی گره نمی زنن. آدمای خوشحال یاد گرفتن که هیچیِ به خصوصی نمیتونه احساس خوشحالی یا رضایت رو در اونا پدید بیاره. اونا در روابط شون از راه و روش «منو همونجوریکه هستم قبول کن» پیروی می کنن. ممکنه در گذشته بر سر ارزشمندیشان نبردی رو گذرونده باشن، دنبال چیزایی رفته باشن که فکر می کردن از اونا آدمی بهتر می سازه، اما حالا میدونن درست به همون صورتی که هستن عالی ان.

حتما بخونین: ۲۰ راه واسه خوشحال زیستن
۹. قضاوت نمی کنن
اونا نیاز یا تمایلی به قضاوت بقیه ندارن، چون دوست ندارن خودشون هم مورد قضاوت قرار بگیرن. ترجیحِ آدمای خوشحال اینه که بذارن بقیه همونجوریکه دوست دارن زندگیشون رو زندگی کنن. نگرانی در این باره که بقیه چه می کنن یا نمی کنن غیرضروری و زمان بره و فقط به فردِ قضاوت کننده احساسِ کاذبِ برتری می ده. آدمِ خوشحال احتیاجی به این کار نداره و ترجیح می ده از زمانش به جای خراب کردنِ بقیه، واسه تعالی اونا استفاده کنه.

۱۰. می تونن توجه شون رو تنظیم کنن
فارغ از نوع مشکلی که با اونو به رو هستن، همیشه راه دیگری واسه بررسی مسائل هست. اونا با تنظیم توجه می تونن به مشکلات سخت با نگاهی تازه بنگرند. تنظیم توجه، چشم انداز تازه ای به دست می ده و با چشم اندازی جدید راه حلی تازه ظاهر میشه.

حتما بخونین: چه جوری واسه رسیدن به هدف با انگیزه بمونیم؟
۱۱. شور و نشاطِ روزهای کودکی رو از دست نداده ان
آدمای خوشحال از درون کودک ان! اونا از سختیای زندگی متأثر نشده ان، می خندن و عشق می ورزند. سرزندگیِ اونا مسریه. همین راه و روش اونا به زندگی، کنجکاوی و خلاقیت رو در اونا زنده نگه می داره و این حقیقت رو باید قبول کنیم که بودن در کنار اونا واسه همین تا این اندازه خوشاینده.

۱۲. با ترس رودررو می شن
ترس در زندگی آدمای واقعا خوشحال جایی نداره. اونا در جست وجوی خوشحالی پیروزند و خودشون رو به اسلحهِ شجاعت مجهز کرده ان و با زرهِ خوشحالی به جلو حرکت می کنن. روبرو شدن با ترسا البته ترسناکه، اما اینم بخشی از سازِ زندگیه که باید با اون رقصید. با رودررو شدن با ترسا این آدما کنترل زندگی شون رو به دست می گیرن و هیچی اجازه پیدا نمی کنه بین اونا و خوشحالی فاصله بندازه.

حتما بخونین: نگذارید این ترسا موفقیت شما رو تهدید کنن
۱۳. خطر می کنن
ایلان ماسک، کارآفرینی موفقه که به خطر پذیری معروفیت داره.

خطر پذیرها آدمای خوشحال تری هستن! اونا میدونن بالاتر رفتن از کنجِ آسایش و پا گذاشتن به بخشای تازه نه فقط دلهره آور بلکه یک راه مسلّم واسه تجربه چیزهای نو و تعجب آوریه که زندگی واسه عرضه در اختیار داره. چیزی که اونا رو مجبور به حرکت می کنه، رشد و بیشتر دانستن درباره ی این موضوعه که کی هستن و می تونن به چه دست پیدا کنن. اونا میدونن ممکنه اشتباه کنن یا شکست بخورند، اما واسه اونا شکست فقط یک درسِ دوست داشتنیِ دیگه از زندگیه.

۱۴. هیچ کینه ای به دل ندارن
آدمای خوشحال به عصبانیتا یا آزارهای گذشته نمی آویزند، عوضش ترجیح میدن به رنجا اجازه بدن از وجودشون خارج شن. هیچ راهی واسه نابود کردن خوشحالی بهتر از به دوش کشیدن بار غمای قدیمی که وبال گردن تون شده، وجود نداره. آدمای واقعا خوشحال از این موضوع باخبرند و پس تجربه آزار و رنجی رو که متحمل شدن می پذیرند، می بخشند، خود رو دوباره آماده می کنن و خوشحال تر و سبک بارتر جلو می رن.

مطلب مشابه :  چرا بعضی از افراد از موسیقی غم‌انگیز لذت می‌برند

حتما بخونین: چه جوری حتی وقتی غیر ممکنه، بتونیم ببخشیم؟
۱۵. بقیه رو تشویق می کنن
دیدن خوشحالی بقیه و اینکه اونا بیشترین حد استفاده رو از استعدادهای داخلی خود ببرن، اینجور افرادی رو واقعا خوشحال می کنه. دیدن سعیِ سختِ بقیه اونا رو به واقع خوشحال می کنه و پس همه چیزی که در توان دارن طبق حمایت و تشویق افراد مهم و مورد علاقه زندگی شون انجام میدن. اونا با موفقیت بقیه تشویق می شن، نه اینکه حسادت کنن؛ یعنی یک برد دو طرفه!

۱۶. عاشق خندیدن هستن
آدمای خوشحال جنبه های خوشحال و مفرّح زندگی رو می بینند و هدف شون اینه که همیشه به طرفِ روشنِ زندگی نگاه کنن. وقتی می خندن واقعا پر از لذت ان و می تونن بی روح ترین آدما رو هم به خنده وادارند. اونا میدونن در کنار گذر زمان، هیچ درمون دهنده ای بهتر از خنده وجود نداره. خندیدن نه تنها اونا رو خوشحال می کنه، بلکه به کنترل موقعیتای پر از استرس خیلی کمک می کنه.

حتما بخونین: لبخند زدن چه تاثیری روی شما و دور و بریا تون داره؟
۱۷. در مرحله اول با خودشون صادق ان
اونا می تونن هر دروغی که بخون به بقیه بگن، اما همه آدمای خوشحال خیلی مراقب اون ندای درون شون هستن که به اونا یادآوری می کنه، با خودشون صادق نیستن. شجاعتِ اعترافِ مسائل به خودمون اولین قدم صادق و آسون بودن با خوده، پیش از اونکه بتونین با بقیه صادق باشین. این کار ترسناکه، اما باید انجام شه. آدمای واقعا خوشحال میدونن اگه قراره خودِ واقعی شون باشن باید با خود صادق باشن، چون هیچی مثل نبود راستی نمیتونه قطب نمای شادی فرد رو از کار بندازه!

۱۸. از بقیه خواسته کمک می کنن
اونا میدونن که خواستهِ کمک آدم رو به موجودی ضعیف تبدیل نمی کنه؛ پس وقتی از کسی کمک می خوان دچار احساسِ ضعف یا احساسات منفی دیگه نمی شن. عوضش کمک خواستن رو فرصتی واسه گرفتن دید دیگری درباره ی ایده یا موقعیت شون یا تقسیم باری سنگین با بقیه می بینند. اونا متوجه ان که ممکنه همیشه جواب یا توانایی لازم رو در اختیار نداشته باشن که همه کارا رو به تنهایی بکننن. پس از دستی که واسه کمک به طرف شون دراز شه یا پیشنهاد ای صمیمی، مثل یک هدیه استقبال می کنن. اونا میدونن کمک خواستن چیزی از اونا کم نمی کنه، بلکه فقط می تونه به زندگی و تجریبات اونا چیزی اضافه کنه.

حتما بخونین: احساس تنهایی رو کنار بذارین و قبول کنین که به بقیه نیاز دارین
۱۹. از فرقا استقبال می کنن
همه آدما در یک چیز با هم شباهت دارن: در فرق داشتن با هم! آدمای واقعا خوشحال از این فرقا آگاه ان؛ چه این فرقا درباره ی نژاد، مذهب، جنسیت، یا دیدا باشه چه هر فرق دیگری که ما رو از هم جدا می کنه. اونا سعی نمی کنن فرقا رو رد کنن، بلکه اونا رو می پذیرند و گرامی می دارن. واسه آدمای واقعا خوشحال، اگه همه مثل هم بودن دنیا به جایی مریضی آور تبدیل می شد!

۲۰. عاشق زندگی هستن
زندگی با همه بالا و پایینا، زیر و بما و فراز و فرودهایی که در خود داره، واسه آدمایی که رو راست خوشحال ان یک ماجراجویی است که بهتره همه قدردان اون باشیم. جای زخما و کبودیا باعث می شن از لبخندها و زیباییا، بیشتر لذت ببریم. آدمای به راستی خوشحال چون این رو میدونن با زندگی نمی جنگند، بلکه اونو همینطوری می پذیرند. اونا واسه اینکه زندگیِ لذت بخش، پربار و با ارزشی بسازند هرکاری لازم باشه انجام میدن؛ میدونن واسه اینکه بتونن واقعا قدر این سفر رو بدونن، بعضی وقتا هم باید بشینن و از راه لذت ببرن!