ده روش برای تغییر از تفکر منفی به تفکر مثبت

10 روش واسه تغییر از تفکر منفی به تفکر مثبت

افکار منفی می میتونن به عادت های بد زندگی مون تبدیل شن و برروی تجربه ما از زندگی اثر بذارن. آموختن این نکته که چطوری به جای تفکر منفی، مثبت فکر کنیم، سخته؛ به ویژه اگه فرد تابه حال به اینجور موضوعی فکر نکرده باشه. بااین وجود تبدیل شدن به فردی که در هرچیزی بهترین رو می بیند، می تونه به تجربیات جدید و زندگی سالم تری منجر شه.

شاکر باشین

بیاموزین چیزی که در تفکر مثبت نقش اساسی داره، شاکر بودن واسه همه چیزهاییه که در زندگی دارین؛ پس به خاطر افرادی که حمایتتان می کنن و تموم چیزهای شادی بخش زندگی تون شاکر باشین. هرچیزی که در زندگی دارین، موهبتی در زندگی شماست؛ پس اون گونه که شایسته اشه، دوستش بدارین.

هیجان منفی رو کنار بذارین

اینکه آغازکننده نمایش های هیجانی باشین، صفت بدیه؛ درواقع حذف نمایش های هیجانی از زندگی با آزاد کردن افرادی که درمورد هرکی و هرچیز در این دنیا هیجان پراکنی می کنن، شروع می شه؛ حتی اگه این افراد درمورد شما نمایش هیجانی ایجاد نکنن هم این خطا رو در شما افزایش میدن که شروع کننده نمایش هیجانی شید؛ پس این افراد و تاثیرشان بر زندگی تون رو حذف کنین؛ چون شما باید غرق شادی و تشکر باشین نه رفتارهای هیجانی احمقانه.

در دور خود افراد حمایتگر داشته باشین

حذف افراد هیجانی از زندگی باعث گردهم آوردن افراد حمایتگر واسه خود می شه. شما میدونید کی بر زندگی تون اثر بد داره و کی نداره. دوستانتان یا همیار شما هستن یا نیستن؛ پس افرادی رو که به زندگی تون راه میدید، با فکر انتخاب کنین.

مطلب مشابه :  درباره سرطان حتما اینها را باید بدانید

مسئولیت پذیر باشین

تغییر به تفکر مثبت بیشتر از هرچیز با قوه ابتکار عمل شروع می شه. شما باید خواهان شادی بیشتری باشین. ضمنا باید مسئولیت کارایی رو که بعضی اوقات در زندگی تون اشتباه می شن، برعهده گرفته و تصمیم بگیرین که می تونین تغییر بهتری داشته باشین.

مهربون باشین

با بقیه مهربون باشین. این خیلی آسونه. مهربانی با بقیه احساسات مثبت رو در شما و طرف مقابل به وجود میاره و همه در اینجور موقعیتی موفق خواهند بود؛ درواقع مهربون بودن آدم، خوب بودنه و راه بهتری واسه مثبت فکر کردن و زندگی کردن وجود نداره.

وقتی رو واسه خود کنار بذارین

ما بعضی وقتا نیاز داریم سرعت رو کم کنیم و در افکار خود فرورویم. مثلا ازطریق مدیتیشن یوگا موسیقی پیاده روی ماهیگیر یا … می تونیم از حقیقت سود ببریم و در رشته افکار خود غرق شیم.

بانشاط باشین

یک روش روشن واسه حذف تفکر منفی، خوشگذرانیه؛ چراکه خوشگذرانی، به خنده هیجان و لذت منجر می شه؛ پس تاآنجایی که کسی متضرر نمی شه، خوش بگذرانید.

بخشیدن رو بیاموزین

فردی قویه که می بخشد. ارزش نداره فکر خود رو مشغول کاری که انجام و تموم شده، بکنین؛ چون کاری که درگذشته انجام شده، تموم شده و باید همون جا بمونه. بخشیدن می تونه سخت باشه؛ اما اگه انجام شه، به شما اجازه می ده از مشکلات خود و بقیه هم بگذرید. اگه هنوز درگیر پرداختن به چیزی که در گذشته ایجاد شده باشیم، شادی و تفکر مثبت شکل نمی گیرد و پیشرفت نمی یابد.

به نیمه پر لیوان فکر کنین

مطلب مشابه :  24 قدم برای پیروزی

هر رویدادی رو که در زندگی به دلیلی اتفاق میفته، دلیلی واسه بهتر شدن بدونین، نه دلیلی واسه بدتر شدن. اگه روز بدی رو می گذرانید، فکر خود رو به چیزی که در روز خوب بوده، منحرف کنین. این تکنیک به آسونی خوش بینی رو به شما می آموزد. همه موقعیت های زندگی به ما اجازه نمی دهند خوش بین باشیم. زندگی سختی هایی رو درطول زمان همراه داره. بااین وجود با بیشتر اتفاقات روزانه میشه با این طرز فکر روبه رو شد

فکر اضافه رو قطع کنین

جذب بیش ازحد در زندگی می تونه بعضی اوقات باعث زیادی فکر کردن ما به شرایط الان به جای دیدن طرح اصلی موضوعات زندگی شه. اگه در زندگی هراسی دارین و به نظر می رسد نمی تونین با جنگ راه خود رو باز کنین، به جنگ ادامه دهید. کار و عزم سخت، آخر پیروز میشه. تا وقتی که کاری واسه پیشرفت خود در جهت بهتر شدن انجام میدید، واسه نگرانی چیزی که خواهد اومد انرژی نگذارید. مثبت فکر کنین در لحظه زندگی کنین، اما بیش ازحد تفکر نکنین.