اهميت كيفيت زندگي كاري:پایان نامه اعتیاد به کار و بهداشت شغلی و کیفیت زندگی کاری

دانلود پایان نامه

اهميت كيفيت زندگي كاري:

امروزه كيفيت زندگي كاري يكي از متغيرهايي می‌باشد كه به لحاظ اهميت، موردتوجه بسياري از مديرانی قرارگرفته است كه درصدد ارتقا كيفيت منابع انساني خود هرچند شاخص‌هاي كيفيت زندگي كاري تاريخچه‌اي ديرينه دارد. (ماو، سموئلز و الکساندر[1] 2003) و از جمله مسائل مهمی که می‌تواند در سطح محیط‌های شغلی موردبررسی قرار گیرد مسئله وجود نیروی انسانی بهره‌ور و خودانگیخته می‌باشد و با توجه به اینکه هر سازمانی برای رشد و توسعه خود و دستیابی به اهداف خود سعی می‌کند بیشترین کارایی را داشته باشد لذا بایستی تلاش‌های بی‌وقفه‌ای در جهت توجه به نیروی انسانی و نیازهای آن‌ها داشته تا از پیامدهای نامطلوب ناشی از بی‌توجهی به نیروی انسانی دوری نماید. (سلیمانی باغشاه 1384)

در دنياي پیچیده‌ی امروز زندگي شخصي و خصوصي انسان‌ها درهم‌آمیخته شده و تفکیک آن‌ها از یکدیگر مشکل می‌باشد به‌طوری‌که حتی زندگي حرفه‌ای بر زندگی خصوصي چیره شده و این امر باعث واژه‌ی جديدي با عنوان، كيفيت زندگي کاری (Quality of work life) مورداستفاده قرار گيرد. (مرهد و گریفن[2] 1995)

حصول اطمينان از كيفيت زندگي كاري يكي از بهترين روش‌های جذب و نگهداري كاركنان بااستعداد و همچنين كسب عملكرد بهتر براي سازمان می‌باشد.(مورین[3] 2003)

وجود شرايط مطلوب كاري يكي از ضرورتهاي انجام فعاليت افراد در سازمان‌ها میباشد و وضعيت مناسب كاري كه از آن به‌عنوان كيفيت زندگي كاري تعبير می‌گردد، موجب به وجود آمدن انگيزه و رضايت خاطر افراد شده و آن‌ها را به كار و تلاش بيشتر و مطلوبتر سوق می‌دهد. (سلمانی، 1384؛ والتون 1975)

اهمیتی که امروزه به کیفیت زندگی کاری داده مي‌شود بازتابی است از میزان اهمیت و توجهی که همگان برای آن قائل‌اند. کارکنان درخواست می‌نمایند تا در پیامدهای اقتصادی و غیراقتصادی کارشان تغییراتی داده شود. اهمیت پاداش‌های غیراقتصادی در مقایسه با اهمیت پاداش‌های اقتصادی هم‌اکنون افزایش‌یافته است، به‌خصوص این امر برای کارکنانی که از تحصیلات بالایی بهره‌مند هستند اهمیت بیشتری می‌یابد و این‌طور به نظر مي‌رسد که نیاز شدیدی به بهتر کردن کیفیت زندگی کاری در بسیاری از کارکنان وجود دارد. بسیاری از اندیشمندان معتقدند که بخشی از رکود بهره‌وری و کاهش کیفیت محصول در برخی از کشورها ناشی از کمبودهای زندگی کاری و تغییراتی است که در علاقه‌مندی‌های کارمندان پدید آمده است همچنین آنان تمایل دارند که در کارشان نظارت و دخالت بیش‌تری داشته باشند؛ و به‌طورکلی زمانی که با کارکنان با احترام رفتار شود و آنان احساس امنیت نمایند و آنان فرصت بیان ‌اندیشه‌های خود را داشته و همچنین آزادی بیان، ‌اندیشه و مردم‌سالاری بالا رود و کارکنان در تصمیم‌گیری‌ها بیش‌تر مشارکت کنند، می‌توان واکنش‌های مناسب و مطلوبی را از آنان انتظار داشت. (میر سپاسی، 1376).

به‌طورکلی كيفيت زندگي كاري ازجمله مباحث مهمي است كه در جهان امروز بخش عظيمي از وقت، بودجه توجه صاحب‌نظران را به خود اختصاص داده است. (داوودي 1377، 5)

 

درگذشته فقط تأكيد بر زندگي شخصي (غير كاري) بوده اما امروزه بهبود كيفيت زندگي کاری يكي از مهم‌ترین اهداف سازمان‌ها، می‌باشد لذا دست‌کم سازمان‌ها باید به سه دليل زير به كيفيت زندگي كاري اهميت بدهد.

  1. زیرا كيفيت زندگي كاري به بهبود عملكرد سازماني از طريق ايجاد مشاغل و محیط‌های كاري چالشی‌تر، راضی‌کننده‌تر و مؤثرتر براي کارکنان در كليه سطوح سازمان کمک می‌کند.
  2. زیرا كيفيت زندگي كاري به‌عنوان فرهنگي عمل می‌نماید كه سطح بالايي از تعهد متقابل را بین افراد و سازمان‌ به وجود می‌آورد یعنی افراد به اهداف سازمان و توسعه آن متعهد شده و سازمان نيز به نيازهاي افراد و بالندگي آن‌ها متعهد باشد.
  3. و در آخر به‌این‌علت که كيفيت زندگي كاري پدیده‌ای است كه امروزه از مرز سازمان و شركت فراتر رفته و اثرات آن در زندگي حقوقي فرد و خارج از سامان نيز قابل‌مشاهده می‌باشد. (محب علي 1373،39)

به‌تازگی شیوه‌های بهره‌وری و كيفيت زندگي كاري به‌قدری اهميت و محبوبيت یافته‌اند كه آن را می‌توان نهضت ايدئولوژيك ناميد. در اين مورد براي تعيين گروه‌های ائتلافي ميان اتحادیه‌های كارگري و مديريت اجلاس بین‌المللی برگزار شد و در آن از ايده آل هاي كيفيت زندگي كاري مانند مشاركت كاركنان در تصمیم‌گیری‌ها، مديريت مشاركتي دموكراسي صنعتي حمايت شد. در ایالات‌متحده آمريكا نیز تمايل و اشتياق گسترده‌ای براي مديريت مشاركتي (مديريت ژاپني) و دموكراسي صنعتي آغاز شد كه اين مسئله به‌ویژه در توسعه طبقه‌ای كيفيت در شرکت‌ها کاملاً مشهود می‌باشد.(سلمانی 1384، 15).

[1] Ma , Samuels & Alexander

[2] Morhed & Grifen

[3] Morin

دانلود پایان نامه