فوروشگاه نورپردازی آترین نوین  تولید کننده چراغ استخری و چراغ های آبنما حرفه ای و با کیفیت   که مسئولیت مهمی را در نورپردازی محل عهده دار هستند. در حال حاضر، توجه کردن به زیبایی یک محیط و استفاده از امکانات و ابزاری که این زیبایی را بهتر کند، اهمیت زیادی دارد.
به همین سبب تولید کنندگان محصولات روشنایی در صدد طراحی و تولید محصولات با کیفیتی هستند که بتوانند این نیاز را برطرف کند.
چراغ استخری (پروژکتور استخری) نوعی از پروژکتورهای  LED  هستند که درون قاب با درجه حفاظت IP68 طراحی شده است. این نوع پروژکتور مختص زیر آب طراحی شده است و مناسب برای نورپردازی استخر در انواع استخر، حوض، آب نما و فواره می باشد. چراغ یا پروژکتور استخری در انواع روکار و توکار در توان های متفاوت موجود می باشد.

یکی از تلفیق های چشم نواز طبیعت ترکیب نور و آب با یکدیگر است. انعکاس مهتاب در آب استخر یا دریا رو حتما مشاهده کردین که چقدر زیباست. زیبا و آرامش بخش اما همیشه که مهتاب تو آسمون نیست پس میتوانیم از چراغهای استخری و چراغهای LED استفاده کنیم و انعکاس نورهای جذاب و زیبایی رو در استخرها طراحی کنیم. این زیبایی شگفت انگیز در پارکها و بوستانها بیشتر به چشم نوازی می کند. علاوه بر روشنایی که به محیط می دهد جلوه خاصی هم دارد.

 

چراغ استخری چیست (پروژکتور استخری) ویژگی ها

قبل از ادامه موضوع خواهش میکنم از محصول خاص و پر طرفدار سنگ نوری  یا همان لایت استون آترین نوین دیدن فرمایید.

چراغ های استخری و چراغ های آب نما این امکان را دارند تا علاوه بر این که نورپردازی فضا مورد به خوبی انجام شود و نور کافی و لازم واسه محیط تامین شود، تلفیق شدن آب با نور زیبایی چشم نوازی را نیز تامین کنند. معمولا استخرها با نورپردازی درست بسیار زیباتر و شکیل تر به نظر می رسند.
البته منظور از استخر فقط استخرهای سرپوشیده یا سرباز بزرگ و عمومی نیست، بلکه استخر می تواند در حیاط منزل یا ویلا قرار داشته باشد.
حوضچه های بزرگ در شهر را می توان از همین چراغ های استخری و آب نما نورپردازی  زیبایی انجام داد.
از چراغها استخری برای سونا نیز می توانید استفاده کنید. این چراغ ها با رنگ های مختلف خود می توانند زیبای بصری زیبا و فوق العاده ای را فراهم کنند.

استفاده از مدلهای مختلف چراغ های استخری و آبنما موجب می شود علاوه بر تامین نور فضا، ترکیب آب و نور زیبایی شگفت انگیزی را خلق کند البته در مرحله اول وجود نور و روشنایی در استخر یا استفاده از انواع چراغهای استخری باعث کارایی آن در شب می شوند و از نورپردازی آن لذت برد. استفاده از انواع مختلف چراغ استخر در استخرهای روباز و سرپوشیده موجب می شود آب جلوه بیشتر و زیباتری پیدا کند و این موضوع در پارک ها و بوستان های مختلف دارای اهمیت است.

 

اطلاعات فنی در مورد چراغ استخری

چراغ استخری قطعا باید کاملا ضد آب بوده و دارای استاندارد محافظت IP68 باشد.

چراغهای آب نما و چراغهای استخری به دلیل خطر برق گرفتگی حتما باید دارای ولتاژ  ۱۲v  یا ۲۴v  باشند و به همین دیل قبل از مسیر سیم کشی، تغذیه یا ترانس نصب می شود و ولتاژ را کم میکنند.

قطر کابل واسه  چراغ استخری و آب نما به تعداد چراغ هایی که به یک کابل وصل می شود و همینطور به توان هر یک از  چراغ های استخر بستگی دارد.

هر چه فاصله ترانس از چراغ استخری زیاد شود، سیمی با قطر بیشتر باید انتخاب شود. کابلهای مفتولی از کابلهای افشان در آب کیفیت بیشتری دارند.

چراغ استخری

چراغ استخری و چراغ آب نما از المان هایی هستند که نقش مهمی در نورپردازی دارند و می توانند جلوه خاصی به یک محیط ببخشند. از آنجا که امروزه توجه به زیبایی محیط و استفاده از عناصر مختلف تزئینی گسترش زیادی یافته است. به همین دلیل کاربرد چراغ و روشنایی اهمیت یافته است و با تولید چراغ هایی با تنوع بالا این امکان فراهم شده است تا در اماکن مختلف نورپردازی مورد توجه قرار گیرد. همچنین با نورپردازی درست جذابیت فضا نیز دو چندان می شود. یکی از فضاهایی که با نورپردازی می تواند شکل ظاهری زیبایی پیدا کند انواع استخر می باشد. که این استخرها می توانند در حیاط منازل ، ویلاها و یا در سطح شهر قرار گرفته باشند. در واقع یکی از جذابیت هایی که می تواند فضای استخر شما را پرطرفدارتر کند نورپردازی صحیح و درست و استفاده از روشنایی مناسب است.

استفاده از انواع چراغ های استخری و آب نما آترین نوین  سبب می شود علاوه بر تامین نور فضا در عین حال ترکیب آب و نور زیبایی شگفت انگیزی را ایجاد کند. البته در وهله اول وجود روشنایی در استخر  باعث کارایی آن در شب می شود و می توان از نورپردازی آن لذت برد. استفاده از انواع چراغ استخر در استخرهای روباز و سرپوشیده سبب می شود آب جلوه بیشتری پیدا کند. این امر در پارک ها و بوستان های مختلف حائز اهمیت است.

 

نکات قابل توجه در استفاده از لامپ استخری

جهت تامین روشنایی استخرها می توان از انواع چراغ با رنگ نورهای متفاوت استفاده کرد. ترکیب این نورها در کنار هم می تواند جذابیت ویژه ای را ایجاد کند. البته در انتخاب این روشنایی باید به ضد رطوبت بودن آنها توجه کرد و همه این ویژگی ها به نوع و کاربری استخر نیز بستگی دارد. البته در نورپردازی این فضاها المان های دیگر نیز حائز اهمیت هستند. به طور مثال کاشی کاری به کار رفته درون استخر می تواند اثر قابل توجهی بر تابش نور داشته باشد. به این صورت که اگر رنگ کاشی ها در استخر شما آبی تیره، سبز یا آبی مایل به خاکستری باشد. در این صورت می توانید از ردیفی از نورهای گرم در آب استفاده نمایید تا زیبایی آب استخر را دوچندان کند. در انتخاب چراغ استخری باید به این نکته توجه شود که علاوه بر ایجاد نور زیبایی بصری نیز ایجاد کنند.

نصب صحیح

در صورتی که قصد دارید نورپردازی از بیرون انجام شود باید توجه داشته باشید تا منبع نور با آب نما فاصله مناسبی داشته باشد و همچنین از چراغ هایی استفاده شود که در برابر آب و رطوبت مقاومت دارند. چراغ های آب نما همانند انواع چراغ استخر امروزه مورد توجه قرار دارند و می توانند سبب ایجاد فضایی زیبا و دلنشین در یک محیط شوند ، این چراغ ها می توانند به صورت روکار یا توکار نصب شوند. معمولا تکنولوژی استفاده شده در آنها از نوع LED است که هم مصرف انرژی کمتری داشته و هم پخش نور با کیفیت و بالایی دارند.

انواع چراغ های فواره ای دارای لامپ هایی در رنگ های مختلف می باشند که انتخاب هریک از این رنگ ها به عهده مشتری است. به طور مثال در بعضی از چراغ ها رنگ نور RGB است به این معنی که با روشن شدن چراغ نور در رنگ های مختلف منتشر می شود و زیبایی خاصی به فضا و آب نمای مورد نظرتان می بخشد.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت آترین نوین Atrinnovin.ir مراجعه فرمایید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *